Hub Mladá Boleslav

Microlearning: Změna Hry v Světě Vzdělávání

Časy, kdy se vzdělávání rovnalo hodinám strávených na přednáškách, čtení bezpočtu stránek učebnic a nacpaní informací do hlavy před zkouškou, jsou pryč. Vzdělávání se změnilo s příchodem microlearningu –  přístupu, který mění tvář vzdělávání.

Microlearning je definován jako poskytování malých, snadno stravitelných kousků informací, které se zaměřují na konkrétní téma. Cílem je učinit vzdělávání efektivnějším a účinnějším tím, že složité informace rozdělí na menší, snadno ovladatelné kousky. Tento přístup byl široce použit v korporátním vzdělávání, a není divu, proč.

  1. Lepší zapojení: Microlearning je navržen tak, aby byl rychlý, jednoduchý a zábavný, což usnadňuje soustředění se na úkol. Tento přístup se ukázal jako velmi účinný, protože si snadněji zapamatujeme informace, které jsme se naučili.
  2. Zlepšená paměť: Jednou z největších výhod microlearningu je, že zlepšuje paměť. Opakovaná povaha microlearningu pomáhá utvrdit nabyté informace, což zlepšuje dlouhodobou paměť.
  3. Flexibilita: Microlearning může být poskytován kdykoli, odkudkoli a na jakémkoli zařízení, což umožňuje učení se kdykoli, kdy třeba čekáte na červenou. Svůj volný čas můžete věnovat na zlepšení svých znalostí a dovedností.

Microlearning představuje jistou revoluci v oboru vzdělávání. S jeho schopností zlepšit angažovanost, paměť a flexibilitu, má potenciál transformovat způsob, jakým se vzděláváme a rozvííme své dovednosti. Je tedy jen otázkou času, než se tento přístup stane normou ve světě vzdělávání.

Facebook
Twitter
LinkedIn

ZAPIŠ SE

Každý měsíce zasíláme přehled akcí v Mladé Boleslavi a pár tipů přímo pro Vás. Víc toho posílat nebudeme. Zapište se níže, abyste měli dávku nových informací po ruce.

Nenechte si ujít novinky přímo před oči každý měsíc.

Ha! Těšíme se.. Ajajaj...něco špatně
Napište nám

(+420) 774 102 590

Klementinka, Mladá Boleslav

Sledujte náš

© 2022 HUB Mladá Boleslav