VLOG: Byznys plán trochu jinou optikou


Podnikatelský plán je základním nástrojem pro každého podnikatele, který chce uspět se svým podnikáním – tak alespoň zní mantra, kterou slýcháme od všech konzultantů. Ale ono na tom něco je. Nejen, že slouží jako mapa, jak dosáhnout stanovených cílů, ale také poskytuje možnost zhodnotit, zda je zvolený koncept reálný a udržitelný.

Jak tedy na to? Podnikatelský plán pro trvale udržitelné podnikání musí zohlednit nejen ziskovost, ale také sociální a environmentální dopad. Zde jsou některé klíčové body, na které se zaměřit:

1. Identifikujte své cíle a hodnoty – čeho chcete dosáhnout a jaký dopad chcete mít na svět kolem sebe.
2. Analyzujte trh – identifikujte své cílové publikum, konkurenci a trendy v oboru.
3. Stanovte si marketingový plán – jak budete propagovat svůj produkt nebo službu.
4. Vytvořte finanční plán – identifikujte své náklady, zdroje financování a ziskovost.
5. Stanovte si plán pro udržitelný rozvoj – jak bude vaše podnikání přispívat k udržitelnému rozvoji a snižování negativního dopadu na životní prostředí.

Ještě bych chtěl zdůraznit, že podnikatelský plán by měl být průběžně aktualizován a upravován na základě nových zjištění a změn na trhu. Ať už plánujete rozjezd nového podniku nebo rozšíření stávajícího, je důležité mít jasnou strategii a cíle a neustále pracovat na jejich dosažení.

Pokud vás zajímá, jak může vaše podnikání přispět ke společenskému rozvoji a udržitelnosti, můžete se inspirovat třeba i příkladem Václava Klementa, který nejen založil úspěšnou automobilovou společnost, ale také se staral o osiřelé děti a rozvíjel své město. Klementův odkaz můžete následovat v Co-work Mladá Boleslav, kde se setkáte s podobně smýšlejícími lidmi a můžete rozvíjet své nápady na principech trvale udržitelného rozvoje.

Doufám, že vám dnešní článek pomohl. Pokud máte další otázky nebo připomínky, neváhejte se s námi spojit. Pokud chcete konkrétní tipy a doporučení, pusťte si náš trojdílný seriál s Lilianou. Těšíme se na vás! 🤝💡🌱

Facebook
Twitter
LinkedIn

ZAPIŠ SE

Každý měsíce zasíláme přehled akcí v Mladé Boleslavi a pár tipů přímo pro Vás. Víc toho posílat nebudeme. Zapište se níže, abyste měli dávku nových informací po ruce.

Nenechte si ujít novinky přímo před oči každý měsíc.

Ha! Těšíme se.. Ajajaj...něco špatně
Kontakt

(+420) 774 102 590

Klementinka, Mladá Boleslav

Sledujte náš

© 2022 HUB Mladá Boleslav