Hub Mladá Boleslav

Načítám Akce

Živá knihovna v Mladé Boleslavi, vol.2

Živá knihovna staví na jednoduchém principu: „Potkej svůj předsudek! Namísto mluvení o něm, prostě ho potkej!“ Živá knihovna funguje naprosto stejně jako běžná knihovna – Čtenář přijde a půjčí si na určitý časovýúsek knihu. Po přečtení vrátí knihu do knihovny a (pokud bude chtít) může si půjčit další. Oproti klasickéknihovně jsou tu tedy pouze dva základní rozdíly: Za půjčení se nic neplatí. Knihou v ŽK jsou lidé. Knihy a čtenáři tak vchází do osobního dialogu.

Více o nás

KDO JSME?

V rámci nově vznikajícího HUB MB se zaměřujeme na podporu a rozvoj podnikavosti, aktivního občanství a demokratických hodnot ve společnosti, a to včetně interkulturního a mezigeneračního dialogu. Metodu Živé knihovny jsme začali organizovat v roce 2009, od té doby jsme realizovali více než 50 živých knihoven po celé Evropě. Moc rádi tento koncept oživíme i v Mladé Boleslavi a poskytneme bezplatně školám.

PRO KOHO TO JE?

Účast nabízíme všem školám, přičemž se soustředíme spíše na 8. a 9. ročníky základních škol, případně 8letá gymnázia. Jedna Živá knihovna je organizovaná pro jednu až dvě třídy na 60 minut, aby stihli žáci výpůjčku alespoň dvou “knih”. Veškerá účast je zdarma. Pro jednu třídu je připraven program na 60 minut.

Pro koho je Živá knihovna určená?

Provázanost na vzdělávací cíle:

Efektivní práce s předsudky a stereotypy. Rozvoj sociálních a komunikačních kompetencí žáků. Rozvoj aktivního občanství.

Akce je bezplatná pro ZŠ a SŠ na Mladoboleslavsku

Registrace nutná

Máme plno, omlouvám se.

Napište nám

(+420) 774 102 590

Klementinka, Mladá Boleslav

Sledujte náš

© 2022 HUB Mladá Boleslav